Bydgoska Akademia Siatkówki będzie miejscem, w którym Wasze dzieciaki będą się świetnie bawiły, a przy tym uczyły elementów siatkarskich, z czasem nauka przekształci się w doskonalenie nabytych umiejętności.
Każdy z trenerów dołoży wszelkich starań, aby wszystkie dzieci uczęszczające do BAS pokochały ten sport, nauczyły się pracy zespołowej, wyrobiły prawidłowe nawyki i zachowania potrzebne do gry i zabawy w grupie.
Systematyczne ćwiczenia z piłką sprawią, że Wasze pociechy znajdą w niej przyjaciela na długie lata.

Każda grupa dzieci, będąca na innym etapie rozwoju ruchowego, będzie realizowała krok po kroku, trening po treningu wyznaczone cele i założenia. Wasze dzieci będą aktywne ruchowo, co jest niesamowicie istotnym elementem w ich życiu.
Dzięki współpracy z Łuczniczką Bydgoszcz i KS Pałac Bydgoszcz nasze dzieci miały niepowtarzalną możliwość wyprowadzania zawodników podczas meczy. Nasi podopieczni, którzy mają ochotę rozpocząć profesjonalną przygodę z siatkówką zostaną przygotowani, aby uczyć się i trenować w szkołach o profilu siatkarskim tj. dla chłopców SP 60 i Gimnazjum nr 15, a dla dziewcząt SP 31 i Gimnazjum nr 6.
Po ukończeniu w/w szkół droga prowadzi prosto do bydgoskich klubów tj. BKS Chemik Bydgoszcz, a w wieku seniorskim Chemik Bydgoszcz oraz KS Pałac Bydgoszcz.

Treningi będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską z ogromnym doświadczeniem i wielkim sercem do siatkówki.
Trenerem i założycielem jest Sebastian Tylicki.
Patronem Bydgoskiej Akademii Siatkówki jest Chemik Bydgoszcz oraz KS Pałac Bydgoszcz.